INTERPRETARE ANALIZA URINA-SEDIMENT

Infectii urinare

Postata de ANA 1950 cu 12 ani in urma.

Buna ziua,
Va rog sa-mi spuneti si mie cat de grav este si ce inseamna :
- celule epiteliale scuamoase frecvente;
- celule epiteliale rotunde frecvente;
- leucocite rare;
Va multumesc mult.
Am mai postat o intrebare cu acelasi subiect acum o luna,insa nu am primit nici un raspuns.Sant foarte ingrijorata.....

Raspunsuri (3)

Dr. Constantin Rusu

acum 12 ani

Nu-i cazul sa va alarmati. Sedimentul urinar este normal.

ANA 1950

acum 12 ani

Va multumesc mult pentru sfatul de incurajare,d-le Dr.Constantin Rusu.
O zi buna va doresc!

ELENA

acum 7 ani

BUNA SEARA! Dupa un examen de urina au iesit urmatoarele rezultate; SEDIMENT URINAR Leucocite rezultat 2-3 valori norm./unit.mas.