informare

Infectii urinare

Postata de monikmaria cu 13 ani in urma.

am o mare dilema.....am avut raporturi sexuale cu prietenul si cam de o saptamana am dureri in partea de jos, la spate , cand ies la toaleta urina nu este curata continand niste pete albe, am stari de greata si o stare de genarala p***a .Nu stiu ce sa fac.....la control nu am cum momentan sa merg, k nu sunt in tara si ar trebui sa ma duk aici dar am anumite retineri, spuneti-mi va rog ce sa fac?

Raspunsuri (6)

Iuli

acum 13 ani

Poate fi orice. Numai un control medical poate depista cauza. Ai avut contact neprotejat? V-ati facut amandoi toate analizele de sange si de BTS inainte de a renunta la prezervativ? Esti sigura ca nu esti gravida?

Medic Epuran

acum 13 ani

În cazul dumneavoastră poate fi vorba de o infecţie urinară sau de o boală transmisibilă sexual (BTS). Un consult medical ar fi necesar.

monikmaria

acum 13 ani

Este posibil ca in cazul in care este infectie urinara sa provoace intarzierea menstruatiei?mentionez faptul ca luna anterioara am avut -o incepand cu data de 10 a lunii februarie,am uitat sa precizez ca am un fel de crampe zgomotoase la nivelul stomacului iar in ultimele 2-3 luni am inceput sa pierd in greutate datorita faptului ca exercit exercitii fizice .Multumesc anticipat pentru raspuns, asemenea si pentru sfat.

monikmaria

acum 13 ani

revin cu o intrebare la cazul meu ....am facut luni dimineata un test de sarcina care a ieshit negativ, dar totushi menstruatia nu mi-a venit ....la ginecolog mi-a facut o programare dar imi este frica ce rezultat ar putea fi , imi puteti da vreo idee ce se intampla cu organismul meu ?va rogg:-(((

Medic Epuran

acum 13 ani

Recomand consultul unui medic ginecolog (fără teamă, deoarece este spre binele d-vs) pentru că este posibil să fie vorba de o boală inflamatorie pelvină (infecţie extinsă în sfera genitală)

anrdreea

acum 10 ani

am o durere in partea stanga jos!durerea se dupe pe picioru si imi amorteste!! ce ar putea fi??????multumesc