Infectii de tract urinar superior - Pielonefrita acuta

Infectii urinare Pielonefrita Tumori ale tractului urinar

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

am fost diagnosticata cu cistita hemoragica .dupa 5 zile de tratament cu ciprinol 500mg tot mai am simptome de mancarime si durere la mictiune .este normal?

Raspunsuri (10)

simona312112347

acum 15 ani

Nu, nu este normal, simptomele ar trebui sa dispara. Dar esti sigura ca ti s-a dat tratamentul corect...? Adica, ai facut si antibiograma la urocultura? Mancarimea poate fi data de o candidoza ca urmare a antibioticelor. Incearca sa insotesti antibioticele cu un antimicotic cand faci tratament de lunga durata. Spala-te cu apa cu bicarbonat local, consuma iaurturi si daca nu trec mancarimile consulta un dermatolog.

comentarii utilizatori

acum 15 ani

as vrea sa stiu opinia celor care fac tratament cu champix.Ce parere aveti? Ajuta?

comentarii utilizatori

acum 15 ani

va rog sa-mi spuneti ce sa iau in timpul crizelor ca nu mai pot simt ca innebunesc.va rog ajutati-ma.cand am dureri foarte mari nu stiu ce medicament sa iau sa nu ma mai doara.

comentarii utilizatori

acum 15 ani

chiar da rezultate? as vrea sa stiu si eu cat costa, va rog frumos?

claudiu123132237

acum 15 ani

11 RON pe zi zicea articoulul.

Eu locuiesc in Polonia, si aici costa echivalentul a 15 euro pe saptamana.

Costa ceva mai putin decat fumatul! Si aste pentru 3 luni doar :-)

Sunt in ziua a 8-a, prima fara tigari deloc. Totul OK.

Zilele trecute nu mi-a venit sa fumez pana spre seara, cand am fumat 2, 3 tigari.

Aveti grija la gume / patchuri cu nicotina, nu luati si champix si nicotina deodata, am invat pe proprie piele si pe urma am citit contra-indicatii :-) Ori / Ori

comentarii utilizatori

acum 15 ani

am fost diagnosticata cu pielonefrita litiazica dar medicul meu nu a luat nici o masura si mi-a zis doar ca am pietre la rinichni si fiere dar tratament nu mi-a dat deloc...mi-a pus hartiile la dosar..abia sapt aceasta mi s-a dat o hartiuta care imi trebuie s scrie despre acest diagnostic...vreau sa stiu dak e grav si ce tratament as putea lua..sau trebuie sa apelez la alt medic care imi poate prescrie ceva concret..si am si o scurgere ca un puroi care miroase ingrozitor si curge foarte mult este datorita acestei probleme la rinichi?ce as putea face sa scap de aceasta si mai ales ca uneori mai si sangerez si daca incerc sa am un contact sexual nu pot ptr ca doare foarte tare si incep sa sangerez...va rog foarte mult sa-mi raspundeti

Dorin

acum 8 ani

Du-te la un urolog cu acel biletel, sa spuna dumnealui ce este de facut ! Nu trebuie stat cu aceasta infectie litiazica ! Este grava, si trebuie tratata imediat cu seriozitate !! Dumnezeu sa te ajute !!

comentarii utilizatori

acum 15 ani

imi spuneti va rog mai multe despre programul anti fumat va rog

comentarii utilizatori

acum 14 ani

am fost internata cu pielonefrita acuta dreapta si la externare medicul nu mia indicat nici un fel de regim alimentar. Recomandati-mi va rog ce trebuie si ce nu trebuie sa maninc, caci medicul ala parca invatase sa tina informatia doar pentru el

daniela

acum 9 ani

Buna.Eu am avut infectie urinara si am luat ani de zile antibiotice insa nu am scapat de ea in sensul ca tot recidiva.In urma cu 6 luni de zile am facut tratament 3 luni de zile cu D-Mannose si Asparagus, simptomele mi-au disparut , iar analizele sunt super ok.Multa sanatate va doresc!