Infectie urinara?

Infectii urinare

Postata de Utilizator11537633916 cu 5 ani in urma.

Buna ziua, uneori in timpul actului sexual simt ca se irita uretra din cauza frecarii, probabil din cauza lipsei lubrifierii insuficiente si a doua zi am simptome de infectie urinara/uretrita. Este posibil ca din cauza iritarii uretrei prin sex sa fac infectii urinare? Daca da, ce se poate face pentru a impiedica asta. Mentionez ca nu am avut niciodata vreo infectie urinara fara sa fi facut sex inainte deci trebuie sa aiba vreo legatura cu asta. Astept raspunsul dvs. Multumesc!

Raspunsuri (1)

Andra Aprodu

acum 5 ani

Buna ziua,
Pentru un diagnostic complet va recomandam sa mergeti la un control medical.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Infectii-urinare/infectiile-de-tract-urinar-la-femei-cistita-acuta-cronica-interstitiala-_589