Infectie urinara?!

Infectii urinare

Postata de MembruMobileApp150330210318065 cu 8 ani in urma.

Buna ziua. Am avut infectie urinara cu E-Coli si am tinut tratament cu antibiotice timp de 7 zile. Mi-am repetat analizele la sfatul medicului si rezultatul uroculturii : FLORA MIXTA PERINEALA <10000 UFC/ml (negativ). Asta inseamna ca nu mai am bacteria in corp dar flora e normala? Trebuie medicamentatie? Multumesc anticipat!

Raspunsuri (1)

mary321

acum 8 ani

este foarte posibil sa nu mai ai bacteria in urina daca ti-a iesit negativ.