Infectie urinara??

Infectii urinare

Postata de Alina ioana cu 11 ani in urma.

Buna ziua.De mai bine de 7 luni am cam 1 data pe sapt. o senzatie acuta de arsura la urinare,si imi vine sa ma duc foarte des la toaleta si doare foarte tare cand urinez.Uneori urinez si cu sange.Am observat insa ca dupa ce merg de 4-5 ori la toaleta(in decurs de 20 min) am scaun iar durerea si nevoia de urinare se reduce foarte mult.Dupa ce iau 2 pastile de nospa imi trece in proportie de 90 la suta.Am facut multe analize la urina si un ecograf,am aflat ca am si o piatra pe rinichiul drept dar am mai avut si alta data si nu cred ca asta e problema.Va rog mult sa ma ajutati cu un sfat pt ca nu mai suport!!Multumesc din suflet.Ioana

Raspunsuri (3)

Cantharis CH30

acum 11 ani

Cumpara Cantharis CH30 pt. 6 lei de la o farmacie homeopat si p***acate o granula la 20 de minute cat timp ai simptomele. Mai mult de o granula e risipa, practic se poate lua si un sfert de granula.
Cum inceteaza simptomele insa lasi remediul. O sa-ti ia boala "cu mana".

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Este posibil , in cadrul litiazei renale, ca pietricelele sa migreze si sa dea durere, senzatie de urinare frecventa, etc.
Este recomandat sa consultati un medic urolog pentru investigatii ( cu efectuarea sumarului de urina pentru detectia unei eventuale infectii urinare).

Daniel D

acum 10 ani

Dl Doctor,
Acum vreo 2 luni am avut o infectie urinara pt care m-am dus la un medic urolog
si am facut si o ecografice mi-au gasit 3 pietre la fiecare rinichi de 1,3 cm.
Am facut si analiza de acid uric si acesta a iesit sub limita maxima aproaoe de limita minima
Acum am observat o tenta roz in urina am urmarit culoarea dar se pare ca doar dimineata are tenta asta sau atunci pot eu sa o observ datorita volumului mare de urina eliminat.
Mentionez ca sunt obex am aprox 96 kg la 1.70 si am hipertensiune arteriala gr 2 pt care ma tratez cu 1 pastila de Tarka pe zi dimineata. Am deasemenea si valori crescute ale colesterolului si trigliceridelor pt care iau sortis si lipantil.
Va rog daca se poate sa imi da-ti un sfat unde sa ma adresez.....
Cu pietrele am intrebat ce fac cum scap de ele si mi sa spus ca atata vreme cat nu dor sa
le las in pace
Cu stima
Daniel D
[email protected]