infectie urinara

Infectii urinare Stricturile uretrale

Postata de mig81 cu 13 ani in urma.

buna seara. am si eu o intrebare, acum 3 luni am facut o criza renala, am luat tratamentul prescris de doctor, astazi am urinat tulbure, ruginiu. as vrea sa stiu ce s-a intamplat! multumesc

Raspunsuri (4)

Medic Epuran

acum 13 ani

Este probabil consecinţa administrării medicamentului (unele medicamente pot produce modificarea culorii urinei)

viorica

acum 13 ani

buna ziua acum 2 saptamini in urma mediul ma diagnosticat cu pelonifrita acuta,am primit tratament,dar am impresia ca-n zadar deoarice am acelea-si simtome cum ar fi usturime in timpul urinarii dati-mi va rog un sfat ce sa fac?

Medic Epuran

acum 13 ani

În pielonefrită, tratamentul cu antibiotice poate dura până la câteva luni de zile. Pot fi necesare cure repetate cu antibiotice diferite (în funcţie de rezistenţa microbilor cauzatori implicaţi). Trebuie căutate şi alte cauze care ar putea produce simptomele descrise, precum litiaza renală (pietre la nivelul rinichilor) sau probleme de scurgere a urinii (stricturi uretrale etc.)

Irina

acum 13 ani

Am o problema, mare, vineri am avut un contact sexual, cu prietenul, dupa care am inceput sa ies la toaleta cu usturimi, picurari de sange, dureri groaznice. Nu am avut bani sa merg la control si asa ca am inceput sa beau foarte multa apa, am facut baie la sezut in ceai de coada soricelului, am luat calmante no-spa forte si nurofen forte, iar acum nu mai ies la baie cum am iesit, acum ies la baie cu niste durerii groaznice, nu la fel de des dar destul si nu stiu ce sa mai fac, ajutor, nu mai rezist mult la durere, ce sa iau?