Infectie urinara si alergie la antibiotice

Infectii urinare

Postata de Sophia M cu 12 ani in urma.

De vreo saptamana am urina tulbure si cu firicele albe, ceea ce se intampla 1-2 pe an cand stau in frig. De obicei imi trecea cu polidin in 2 zile. Acum nu-mi trece, iar ceea ce mi-a recomandat medicul nu pot lua, am alergie la antibiotice si nici medicatie gen uricol sau urinal pe baza de ceva naturist nu pot lua din cauza problemelor digestive. Ce pot face intramuscular, fara sa fie antibiotic?
Multumesc!

Raspunsuri (3)

Medic Epuran

acum 12 ani

În cazul d-vs este recomandată pentru început o bună hidratare. Conduita terapeutică va putea fi stabiliă doar în urma unui consult medical şi efectuării unor analize de laborator

carmen popa

acum 12 ani

la mine functioneaza Cystinol akut, 2 pastile de 3 ori pe zi.
este antibacterian, antiseptic urinar, antiinflamator. este obtinut din plante (strugurii ursului). nu am cum sa ma pronunt vizavi de problemele tale digestive, insa pot sa-ti spun ca eu am o gastrita urata si le-am tolerat chiar bine :)

Sophia M

acum 12 ani

Multumesc Carmen!
O sa incerc, trebuie sa incerc, nu vreau sa se cronicizeze.
Sanatate deplina iti doresc!