Infectie urinara renala

Infectii urinare

Postata de K.GIANI cu 12 ani in urma.

Mi-am facut analizele la sange si urina si am cateva rezultate cam mici :
LIMFOCITE 17,8%
LYMFOCITE 1,06x10^9/l
HEMATII 3,80x10^12/l
HEMOGLOBINA 11,3g/dl
HEMATOCRITE 34,7%
DENSITATE URINA 1,005
VSH 20mm
PREZENTE CELULE SCUAMOASE, RARE LEUCOCITE
Medicul mi-a zis ca am infectie urinara renala.
As dori sa stiu daca este asa. Multumesc mult.

Raspunsuri (1)

Medic Epuran

acum 12 ani

Din rezultatele analizelor efectuate se poate determina doar existenţa unui sindrom inflamator sistemic datorat probabil unei infecţii urinare? pe care medicul a diagnosticat-o şi pe baza rezultatelor altor analize de laborator sau paraclinice