Infectie urinara recidivanta cu E coli dor dupa contact sexual?

Infectii urinare

Postata de oana230109266 cu 5 ani in urma.

Buna.Am 34 ani,2 nasteri.cu cezariana si de ani.buni ma confrunt cu o infectie urinara care apare doar dupa contact sexual,mai precis la 2 zile si nu de fiecare data .Mentionez ca infectia mi a aparut chiar de la inceputul vietii sexuale ,cu.perioade bune de liniste,apoi pacca dupa cezariana 2,tot mai des.Ginecologic am exclus orice ,urologul mi a zis ca 90%din femei se confrunta cu aceasra problema si mi a sugerat ca inaintw de fiecare contact sexusl sa folisesc Triderm si dupa ,Uractiv...Nu stiu de ce apare...si de ce nu.dupa fiecare contact...Conditiile de igiena sunt maxime,lubrifiere la fel....ce sa mai fac???imi e afectata viata intima,calitatea vietii si.tot tacamul....Va multumesc

Raspunsuri (6)

Admin SfatulMedicului

acum 5 ani

Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control ginecologic. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Infectii-urinare/care-sunt-cauzele-infectiilor-urinare-frecventei_16666

Zoli

acum 9 luni

Bună ziua .ați reușit să rezolvați ceva?

Anca

acum un an

Acum am vazut postarea dv, am exact aceeasi problema: dupa contact sexual, la cateva ore, maximum 24, apar aceleasi simptome ca la cistita- durere in abdomenul inferior, urinare frecventa si dureroasa, ceea ce ma tine tot timpul in casa si este foarte frustrant. Bineinteles, si in ceea ce priveste viata intima... Am facut analize de curand si nu a iesit absolut nimic de natura infectioasa. Voi face o programare cat de curand si la ginecolog. Voiam sa stiu daca s-a mai ameliorat problema la dv si cum? Ati urmat acelasi tratament pe care l-ati scris mai sus? Si la mine, ca la dv, s-a agravat in ultima perioada, desi respectam si noi igiena s.a.m.d. Multumesc!

Mihaela

acum 9 luni

Si eu ma confrunt cu aceeasi problema de ani de zile, si din pacate este din ce in ce mai rau . Am incercat foarte multe, insa nimic nu a functionat. Acum am fost la un alt medic mi-a prescris un tratamet si pentru imunizare. O sa revin cu vesti daca va functiona.

Mihaela

acum 9 luni

Problema este ca de cate ori imi fac analize nu imi iese nimic.

Gina Spirescu

acum 2 saptamani

Am aceeași problema și eu de 1 an si jumătate, am făcut analize am fost la gineco la urologie și nu am nici un răspuns.