infectie urinara netratata

Infectii urinare

Postata de mitsumm cu 10 ani in urma.

Buna,am 19 ani si lucrez in afara..Am facut in urma cu 2 an niste analize crezand ca e de la rinichi insa era de fapt o infectie urinara trebuia luat un tratament insa nu l''am luat,si de ceva vreme am urinari din ora in ora dureri de ovare dar mai ales de ovarul stang ma inteapa abia pot sta pe picioare..Sa fie de la infectia aia?merci

Raspunsuri (1)

ioana

acum 9 ani

Buna.Ar trebui sa mergi la medic sa vezi exact ce ai.Eu am 30 de ani si in ultimii 3 ani si ceva am avut repetate infectii urinare. Medicul de familie mi-a dat reteta pentru antibiotice de fiecare data, asa ca am facut si candida de vreo 2 ori. Dupa ce urmam tratamentul simptomele dispareau si reapareau dupa o perioada de timp. Cand imi repetam urocultura imi iesea infectie urinara si am si ureea ridicata. Deoarece m-am saturat sa tot iau antibiotice fara nici un rezultat si care m-au ajutat sa fac si candidoza, de parca nu imi ajungeau problemele pe care le aveam, am incercat un tratament naturist cu D-Mannose si Asparagus de la firma Swanson pe care l-am facut timp de 3 luni si am scapat de infectie iar nivelul ureei este normal.Tratamentul l-am gasit la firma Medical District din Cluj-Napoca, telefon 0747.783.342.Multa sanatate!