Infectie urinara cu E.Colli

Infectii urinare

Postata de xxx1103270 cu 15 ani in urma.

De doi ani fac repetate infectii urinare cu E.Colli.In aprilie am repetat urocultura ,am facut unul din antibioticele recomandate in antibiograma iar acum am iar probleme.Nu pot face prea mult antibiotic deoarece am si o boala chistica hepatica si electroforeza nu este prea buna.Cum as putea rezolva aceasta problema,cum sa scap de E.Colli?

Raspunsuri (3)

Paul69

acum 15 ani

buna ylla am citit mesajul tau dar sincer nu stiu numai eu vreau sa te sustin si sa te ancurajez eu zic sa srii la sf. medicului de pe forum si eu apelez cand am o nelamurire numai ca acu mi sa dus contul tre sa astept pana luna viitoate ce-ti pot spune e sa-ti dea d-zeu sanatate si sa aud de bine despre tine

nina1593022

acum 15 ani

Am avut si eu aceasta problema. Ultima data am avut o cistita "urata"din aceasta cauza. Mi s-a recomandat UROVAXOM - care l-am luat 3 luni/10 zile pe luna ( este un fel de vaccin )Sanatate multa!

Andra30

acum 14 ani

Pt cistita : Uricol pliculete. Dar cel mai important este ff multa igiena. Dupa fiecare urinare, in perioada in care apare cistita, spalat in zona si schimbat chilotul pt ca bacteriile sa nu urce din nou pe tractul urinar.