Infectie urinara cu E. coli

Infectii urinare

Postata de Lalu cu 12 ani in urma.

Buna ziua,

Tatal meu (74 ani) sufera de infectie urinara cu E. coli, care recidiveaza in ciuda diverselor tratamente cu antibiotice. Va rog sa ma sfatuiti ce tratament ar trebui sa urmeze. Este cardiac, diabetic, insulino dependent si au aparut complicatii severe din cauza infectiei urinare, inclusiv spitalizare. Examenele de urina au evidentiat infectia cu bacteria E. coli si a urmat tratamente cu antibiotice pe baza antibiogramei.

Multumesc!

Raspunsuri (8)

Diana Matei

acum 12 ani

Mama mea, care are si ea 70 de ani, a avut rezultate foarte in cazul unei infectii recurente cu E-coli, folosind un medicament naturist nemtesc, care nu avea contraindicatii pentru varsta ei: Cystinol Akut. Se gaseste si in farmaciile noastre. Uitati aici un porspect: www.3f.ro, cred ca sunt cei care il distribuie.

Lalu

acum 12 ani

Multumesc frumos pentru ajutor!

ochi negri

acum 12 ani

Cred ca stiti ca diabetul.la o anumita varsta,da probleme de tot felul,inclusiv renale.Pe fondul acestor probleme(o pielonefrita cronica,poate)infectia urinara recidiveaza.Personal nu am nimic cu tratamentele naturiste dar ac***a si eu pe mama cu multe probleme de sanatate,nu stiu cata incredere as putea avea in ele.Sa ma ierte cei pe care i-am deranjat...

Lalu

acum 12 ani

Am incercat o multitudine de antibiotice, dar din pacate infectia recidiveaza. La o febra de 38*, este confuz, aproape inconstient. Nu mai stiu ce sa fac sa-i usurez suferinta! Acum incercam si varianta naturista pe termen lung, poate mai rarim din infectii, chiar daca nu putem sa o vindecam definitiv.

Lalu

acum 12 ani

Am inteles, de la persoane care au trecut prin aceeasi suferinta, ca sucul de cranberry (eu il traduc ca fiind suc de afine) este foarte eficient in ameliorarea simptomelor infectiei urinare si chiar daca infectia recidiveaza, se intampla la perioade mai mari de timp (6 luni).
Daca cineva a mai incercat tratamente care au avut rezultate pozitive, il rog sa-si impartaseasca experienta si cu noi. Multumesc din suflet!

mihaela

acum 11 ani

cranberry inseamna merisor

Lavy

acum 10 ani

Pentru infectie cu E-coli am facut tratament cu D-Mannose SW 700mg am luat 2 pe zi cu extract din muguri de plop negru si ceai de galbenele.
Mi-au disparut durerile din primele zile de tratament dar 3 luni am facut tratamentul.
Il puteti cumpara din Cluj-Napoca sau de pe internet de la www.naturanoastra.ro

alina lupse

acum 9 ani

Eu am luat D-Mannose in combinatie cu Asparagus de la Swanson 2 luni de zile si am scapat de E.Coli.Analizele sunt super ok.Multa sanatate!