infectie sau altceva?

Infectii urinare

Postata de Any90 cu 14 ani in urma.

SG 1.005
pH 7
PRO 30 mg/dl +
GLU NORM
KET NEG
UBG 4 mg/dl ++
BIL 1 mg/dl +
NIT NEG
LEU 75 Leu/ul ++
BLD NEG

Raspunsuri (3)

Dr. Medicina Interna

acum 14 ani

Cel mai probabil este o infectie insa trebuie sa faceti urocultura pentru precizarea diagnosticului.

cristi

acum 14 ani

buna ziua..am si eu o problema medicala:mi-a aparut in urma cu 3 zile (in urma unei iritatii timp de 1 zi intreaga a blugilor,nepurtand lenjerie intima) o inflamatie la nivelul penisului,deasupra inelului preputial, care ulterior s-a infectat,supureaza,si se formeaza puroi la suprafata...am fost la dermatolog,care uitandu-se cu jumatate de ochi la mine a zis ca e herpes genital(atata timp cat eu ii explicam ca nu am avut niciodata contact sexual neprotejat,oral sau normal si nici nu am avut antecedente de herpes,nici oral si nici la nivel genital)...mi-a prescris claritromicina 250 mg de 2 ori pe zi si baneocin pulbere,plus aciclovir(pe care nu l-am luat deoarece este clar o infectie bacteriana,nicidecum herpes) ...repet am fost tratat extrem de indiferent si rapid...spuneti-mi va rog..e bun tratamentul?sa mai incerc si altceva?cu ce sa dezinfectez zona,cu apa oxigenata?sa pun tampoane cu rivanol?va multumesc anticipat

luc

acum 14 ani

spala-te cu apa calda in care pune bicarbonat si nu vei mai avea probleme si ca sfat...poarta lenjerie intima