infectie persistenta e-coli

Infectii urinare

Postata de adina elena135241 cu 11 ani in urma.

Ca sa fiu cat mai scurta, am o infectie urinara cu e-coli de cel putin un an, aproape 2 chiar de care nu reusesc sa scap. Doctorii imi dau antibiotice o data pe luna care ma fac sa ma simt mai bine dar de indata ce le opresc incep sa am simptome din ce in ce mai puternice pana cand ajung sa ma trezesc de cateva ori pe noapte sa urinez 2 picaturi, cu ustorimi groaznice si cateodata sange. Si de acolo incept din nou. Alt test, alt raspuns positiv alte 5 zile de antibiotic , acelasi lucru se intampla. Mi-am facut toate testele, inclusiv cistoscopie, nu am nimic la rinichi si nici o alta boala transmisa ginecologic. Am doar o infectie cu e-coli de care nu scap.

Am citit pe net ca bacteria e mai putin resistenta la cefoperoza/sulbactam.Dar ce inseamna asta?Cine face asa ceva?Va rog dati-mi un sfat daca stiti vreun loc sau medic care fac tratament de genul cefoperoza/sulbactam

Multumesc mult

Raspunsuri (5)

Gandire gresita = tratament gresit

acum 11 ani

Microbii nu sunt deloc cauza bolii asa cum crede medicina, ci doar urmarea ei. Daca este o staza sau inflamatie microbii apar asa cum apar si intr-o apa statuta. Trebuie eliminata staza sau inflamatia si microbii dispare de la sine. Nu-i de mirare ca nu te vindeca nimeni caci cu metode gresite nu se poate vindeca. In plus antibioticele luate distrug sistemul imunitar si produci microbi si mai patogeni.
Daca vrei sa te vindeci TREBUIE sa schimbi medicina si sa lasi toate aceste toxine chimice.
Mergi la un medic homeopat sau scrie-mi un email la ***@yahoo.com

alida stefanescu

acum 8 ani

de cinci ani ma confrunt cu bacteria e coli si in ciuda tratementului repetat cu atibiotice nu se vede nici-o imbunatatire.Sant disperata ,sfatuiti-ma ce-as mai putea face.? va multumesc

Nelu Marginean

acum 10 ani

Mananci zilnic fructele de MERISOR, au un rezultat remarcabil impotriva E. coli (le gasesti la plafar)

Macerat rece (tii 8 ore amestecul in apa in vas de portelan sau sticla, de seara pana dimineata) si amesteci apa obtinuta prin macerare (scortisoara, cimbru, salcie alba, anason, cretusca) cu infuzia fierbinte din reteta. Ceaiul se bea cald fara indulcitori, eventual pui lemn dulce achizitionat de la plafar in macerat.

iulian

acum 9 ani

Buna ziua.A incercat cineva tratamentul cu D-Mannose si Asparagus?Am citit in mai multe locuri pe internet ca este foarte bun.Va multumesc anticipat.

DP

acum 3 ani

Buna ziua, ati reusit sa scapati de infectiile urinare?