infectie ginecologica

Infectii urinare

Postata de esty cu 10 ani in urma.

buna ziua.am o infectie ginecologica si nu cred ca e nevoie sa ma duc la un medic ginecolog deoarece cred ca d-voastra puteti sa imi scrieti ceva medicament . am o mancarime in exterior si in interior ma si ustura la contact sexual si imi iese acolo un lichid alb de vreo saptamana.daca puteti va rog sa imi ziceti ce unguent ,ovule sau crema intravaginala sa imi cumpar .va multumesc frumos ,astept raspunsul dumneavoastra,o zi buna va doresc.

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Este indicat sa consultati medicul ginecolog pentru evaluare si tratement adecvat.
Este nevoie sa efectuati un examen al secretiei vaginale pentru identificarea cauzei infectiei ( tipul de bacterie sau ciuperca, etc) si in functie de acest rezultati se recomanda tratament.