Infectie cu Streptococ Agalactiae

Infectii urinare Infectie streptococica

Postata de danutz88 cu 10 ani in urma.

Buna,

De vreo 1 an jumate am o scurgere uretrala (picatura de dimineata ).
Mi-am facut analize (lama) si a iesit Streptococ Agalactiae de grup B.
Am luat o gramada de medicamente tinizol,fluconazol,ciprofloxacina chiar si Levofloxacin ( unul din antibioticele la care a iesit sensibil la antibiograma ) timp de 7 zile , 2/zi (500 mg) dar fara rezultat.
Candida - negativ,
Chlamydia - negativ
SNF - negativ

Ma puteti indruma, ce ar trebuii sa fac in continuare?
Va multumesc.

Raspunsuri (8)

Gardoj

acum 10 ani

ai incercat terapia cu zapper? sau tratamentul cu tinctura de nuca neagra, pelin si cuisoare?

stoica marius

acum 9 ani

si mai ai si vreo simptoma ? durere, usturime , etc ?

danutz88

acum 9 ani

Nu, nu am simptome de acest gen, doar o usoara caldura la urinare (si asta destul de rar) .
Nefiind BTS cred ca voi merge la un urolog.
Ce altceva credeti ca ar trebuii sa fac?

Multumesc.

corina

acum 9 ani

mie pt acelasi diagnostic mi-a dat cervucid cate 10 zile pe luna timp de 3 luni si rezultatul a fost spectaculos!!

mari

acum 9 ani

trebuie sa faci antibiograma, numai de acolo poti alege un antibiotic la care e sensibil. la mine a iesit sensibil la cefort, cefotax, ampicilina. am luat cefort, e cam scump dar mi-a trecut. ampicilina e usoara. succes

Gabriel

acum 8 ani

Stoica Marius cum pot sa iau legatura cu tine?Astept raspuns..

Gabriel

acum 8 ani

Stoica Marius cum pot sa iau legatura cu tine?Astept raspuns..

Utilizator11705155030

acum 3 luni

Ai reușit să scapi de streptococ?