Infectie cronica cu E Coli. Densitatea urinei este f scazuta?

Infectii urinare

Postata de Utilizator11628657060 cu 2 ani in urma.

Bacterie rezistenta la antibiotice.
De 40 de ani recidivele au fost frecvente. Infectia s-a cronicizat. Urmez tratament doar cu antiseptice si D-Manoze.
In urma inui ex de urină am descoperit o scădere a densitatii urinei 1010. Am repetat de 3 ori in decurs de 1 lună examenul și densitatea a rămas aceeași. Urina este aproape incoloră ( chiar si cea de dimineață)și
RFG este 83 , Creatinina serica 0,76, Ureea 43.
Stiu că afectarea nefronilor se reflectă târziu in analizele de sânge. Deja când o proporție importanta din functia renala este afectata apar modificări ale ureei si a creatininei. Aș dori un sfat competent. Mulțumesc

Raspunsuri (2)

Utilizator11643610875

acum 2 ani

Va rog sunați ma la 0722536261. Am aceleași probleme. Sunt speriata și mi ar prinde bine sa vorbesc cu d voastră. Rodica

Utilizator11643610875

acum 2 ani

Va rog sunați ma la 0722536261. Am aceleași probleme. Sunt speriata și mi ar prinde bine sa vorbesc cu d voastră. Rodica