Hematuria (urinarea cu sange)

Infectii urinare Hematurie sange in urina

Postata de comentarii utilizatori cu 16 ani in urma.

.sufar de hemeturie microscopica de la 9 ani si acum fac 20 de ani....si nu imi trece cu nimic...c sa fac

Raspunsuri (6)

comentarii utilizatori

acum 15 ani

am o polichistoza hepato-renala.de 3 zile urina mea este neagra.nu am nici un fel de dureri,mananc,muncesc,dorm,fac totul la fel,doar ma ingrozesc atunci cind urinez si vad culoarea urinei. sa ma alarmez foarte tare sau sa ma calmez?

comentarii utilizatori

acum 15 ani

Am inceput sa am sangerari in timpul urinarii dupa ce am racit foarte puternic. Am luat pt raceala solutie orala cu FENILEFRINA si comprimate cu ACETILCISTEINA(pt k nu puteam expectora). Cine imi poate spune dk aceste medicamente au provocat aceste sangerari in timpul urinarii? I-ar dk am probleme cu rinichii,fiind o pacient frecvent care sta pe baza comprimatelor de URINAL,cat de grava e aceasta problema?Pana acum nu am avut asemenea probleme. Multumesc celor care ma pot ajuta.

comentarii utilizatori

acum 14 ani

buna..am si eu o problema. tatal meu are hematurie totala(culoarea urinei este maro si cu putine cheaguri). nu a avut nimic pana acum,si nu inteleg cum de s-a intamplat asa deodata.imi puteti spune ce se poate face?..acum e internat in spital la noi in galati, insa eu nu am atat de mare incredere in medicii de aici si acum caut pe net spitale si medici buni in romania care sa fie specializati pe asa ceva..daca mi-ati putea recomanda pe cineva anume,v-as fi recunoscatoare. va multumesc

violeta busui

acum 14 ani

urinarea cu sange este din cauza racelii si cred ca este cistita ca mi sa intamplat si mie ,trebuie sa iei ceva pt. cistita dar cerii ceva mai puternic sa-si faca efectul si in afara de asta poti sa pui jos la vezica o carpa imbibata cu palinca sau o tuica mai tare ca este foarte .
eficienta(nu e ste o gluma).Sanatate multa si noroc

Nathalie86

acum 10 ani

Chiar o sa incerc si eu treaba cu palinca... sigur nu va agrava situatia...
Eu de azinoapte am o infectie urinara foarte puternica , aparuta din senin si am observat si o usoara hematurie.
Ciudat este ca nu imi dau seama de la ce am facut aceasta infectie ac***a in vedere ca nu am racit , la ultima ecografie facuta in luna noiembrie nu aveam nici macar nisip la rinichi , eu care mai mereu am pietricele...

DEEiu

acum un an

Bună! Ai rezolvat problema cu hematuria? Și soțul meu are de vreo 7 ani..