examen urina

Infectii urinare

Postata de the_end cu 12 ani in urma.

ph5
cristale amorfe 17156/ul

oare am nisip la rinichi?

Raspunsuri (3)

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna ziua,

pentru un diagnostic corect ar trebui sa faceti si o ecografie abdominala. aceasta poate sa releve daca aveti sau nu pietre la rinichi.

va urez o zi buna

ana

acum 12 ani

buna dimineata! la analiza urinei mai exact la URINOCULTURA mia iesit un virus numit stafilococco aureo vreau sa stiu daca poate fi cauza sterilitati mele ac***a in vedere ca pana acum toate ex.au fost bune in privinta asta

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna ziua,

pentru a intelege mai bine situatia dumneavoastra ar trebui sa ne scrieti mai multe detalii despre aceasta sterilitate, daca ati fost sau nu la medic, ce diagnostice si tratamente ati primit.
cat despre urocultura cu bacteria stafilococ auriu, cel mai probabil deja vi s-a prescris un tratament antibiotic, iar dupa acesta ar trebui sa repetati urocultura pentru a fi sigura ca sunteti vindecata.

va urez o zi buna