este normal sa am urina tulbure(albicioasa)?

Infectii urinare

Postata de aliceee cu 12 ani in urma.

Buna Ziua,
As dorii sa stiu daca e o situatie grava sau e normal cateodata sa fie asa. De cateva zile urina mea este foarte albicioasa , tulburea. nu am nici o durere in timp ce urinez si nici nu are un miros deosebit. Credetzi ca ar trebui sa fac o serie de analize sau sa schimb ceva in alimentatia mea, sau va trece de la sine?
Multumesc in avans pentru ajutor!
Cu deosebit respect,
Alice.

Raspunsuri (6)

laura

acum 12 ani

Poate nu cosumi suficiente lichide,si e mai tulbure atunci cand esti deshidratata,pt linistea ta mergi si fa o urocultura,si bea multe lichide..

alice

acum 12 ani

multum pt mess, dar pt mine e mai greu cu testul de urina, acum pt ca sunt in tara momentan, si de baut lichide crede-ma ca beau...o sa beau si mai multe lichide daca e cazul !

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna seara,

in general este mai bine sa tratezi o boala urinara decat sa astepti sa treaca de la sine, in special la barbati.ar trebui sa va prezentati la medicul de familie care v-ar recomanda catrva analize cum ar fi sumarul de urina si urocultura, dar si alte analize de sange. daca totusi nu aveti posibilitatea sa mergeti la un medic, cum s-a scris si mai sus, hidratarea este o optiune temporara, daca nu aveti si alte simptome...

va urez o seara buna

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

...imi cer scuze, acum am vazut ca numele de utilizator este alice :)..., dar recomandarile raman valabile

aliceee

acum 12 ani

Multumesc mult de sfaturi D-le Dr. Georgescu, o sa va urmez sfatul.
Cu respect ,
Alice.

Radu

acum 11 ani

Buna ziua, am si eu aceeasi problema (urina tulbure). Puteti sa-mi spuneti daca aceasta manifestare poate avea legatura cu diverse boli (infectii urinare, epididimita, diabet)?
Cu stima,
Radu