Este grav

Infectii urinare

Postata de George3009 cu 13 ani in urma.

Buna, am si eu o nedumerire si nu stiu daca este o problema, faptul ca urinez cam des fara usturini sau complicatii, dar se pare ca in max juma de ora de la consumul de orice fel de lichide tre sa ies afara, bea destule tin sa spun in special apa, nu stiu daca sa ma ingrijorez sau nu? Va multumesc anticipat pemtru sfat

Raspunsuri (3)

Iuli

acum 13 ani

Mergeti la un urolog pentru verificarea prostatei, sa nu fie marita.

Olivia

acum 13 ani

Buna George,

Nu stiu sa iti dau un raspuns clar, aplicat pe cazul tau, dar si eu reactioneaz la fel dupa ce consum lichide.
Sunt femeie (28) si deoarece consum destul de multa apa pe parcursul zilei, merg destul de des la toaleta...si pot confirma,ca, in cazul meu nu este o problema de sanatate.
Pentru linistea ta, ar fi bine sa consulti si un medic.

Numai bine!

myha15

acum 13 ani

Eu am infectie urinara cu E.coli de 7 ani.Am facut tratament cu toata lista de antibiotice care a rezultat in urma antibiogramei,dar degeaba!Nu stiu ce metode as putea sa mai incerc.Este atat de enervant cand recidiveaza..nu mai am chef de nimic si ma afecteaza psihic!