E-coli

Infectii urinare

Postata de elena2011 cu 12 ani in urma.

Buna seara.
Sunt Elena si am o intrebare pt. d-na dr. : Am e-coli de peste 1 an. Am facut tratamente cu toate antibioticele prescrise in antibiograma ( pe cale bucala) si nici un rezultat.Am luat si urovaxom - 10 zile/3 luni si degeaba. Acum patru zile am facut urocultura si au iesit 100000 germeni e-coli.M-am gandit la un tratament injectabil.Dvs. ce parere aveti?
Va multumesc anticipat!

Raspunsuri (3)

Loredana

acum 12 ani

Am Erichisia Coli urinar de vreo 3 ani de zile mam trat cu antibiotice + merisorul naturist si simtomele au aparut din nou dupa 6 luni de zile de la terminarea tratamentului.
As dori sami spuneti cea as mai putea face ?

adina

acum 9 ani

Buna .Si eu am avut infectie urinara si am incercat cativa ani tratament cu antibiotice fara nici un rezultat, in sensul ca recidiva infectia dupa terminarea tratamentului.Am inceput sa caut un tratament naturist pentru ca din cauza antibioticelor am facut candidoza si am incercat d-mannose cu asparagus de la Swanson.Le-am gasit la o firma in Cluj-Napoca, site-ul lor este www.medicaldistrict.ro.Multa sanatate va doresc!

francesca

acum 9 ani

Buna ziua.A avut efect tratamentul?

Va multumesc!