dureri ovare

Infectii urinare

Postata de raluu129 cu 10 ani in urma.

buna. de ceva timp ma doare forte rau in partea stanga jos,durere care se transmite si prin membrul inferior stang am o stare de iritare in interiorul vezici si apar dureri si cand urinez , si in timpul relatiilor sexuale si mai nou si cand merg . intrebarea mea este care ar putea fi cauza acestor dureri ?

Raspunsuri (3)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Durerile pot fi cauzate de o anexita, sau chisturi ovariene, sau colica renala ( migrare de calcui renali) sau intestinale ( colon), etc.
Este recomandat sa efectuati o ecografie abdominala ( cu vizualizarea ovarelor, rinichilor) si sa consultati medicul ginecolog. Daca se exclude o cauza ginecologica, consultati medicul internist.

sanda

acum 9 ani

buna ziua.am o mica problema de care nu pot scapa.timp de trei ani sunt racita la ovare .am fost la mai multi medici .miau dat pastile dar nici un folos.acum de vreo cinci zile ma doare in partea stinga eu cred ca ovulul sting.nul mai suport am greturi.nam nici pofta de mincare.ce sa fac ?unde sa ma duc?

Elena

acum 7 ani

Dureri ai sanilor , a parti stangi a abdomenului si a zonei genitale la femei.
Ce inseamna ?