Dureri ovale.

Infectii urinare

Postata de Bobina Amalia cu 10 ani in urma.

Buna ziua.
Am dureri insuportabile de ovare,am fost la ginecolg si mi-a sp ca am infectie urinara,mi-a dat tratament si mi-a trecut 2-3 sapt. Acum iar ma doare de vreo 2 zile,de ce? Ma dor ovarele si in acelasi timp si rinichi,pana astazi nu avem mancarimi in schimb astazi iar a inceput sa am mancarimi.
Ce poate fii? De ce nu mi-a trecut? Ajutati-ma va rog. Multumesc

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Este recomandat sa efectuati un sumar de urina pentru a exclude infectia urinara si o ecografie abdominala sau transvaginala- pentru a evalua ovarelor ( chisturile ovariene si anexita pot da astfel de dureri).