dureri de misloc

Infectii urinare

Postata de liduk cu 12 ani in urma.

in urma cu 6 ani am fos internata in spital cu spondilodisc artrozacervicalodorso lombara, atunci misa facut o ecografie la rinichi si misa spus ca am multipli calculi,pot spune ca am am facut si papanicolau si mia esit un c3 am facut tratament acum nu stiu dece ma doare mislocul foarte tare si imi raspunde in fata partea de jos ,ovare,si ma doare tare dupa ce urinez mai demult am avut si usturimi la urinare acum sant doar dureri dupa ce urinez

Raspunsuri (7)

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna ziua,

din ce ne-ati scris nu se intelege ce fel de tratament ati urmat pentru litiaza renala, sau daca ati urmat un astfel de tratament, si daca ulterior ati mai fost la un control ecografic

va urez o zi buna

liduk

acum 12 ani

nu am urmat nici un fel de tratament ptr rinichi si nu am facut nici ecograf acum mam decis sa merg la un medic

liduk

acum 12 ani

nu am urmat nici un tratament,nici ecografie nu am facut,nu stiu la ce medic sa ma prezint

Medic Epuran

acum 12 ani

Durerea descrisă poate fi o colică renală (probabil datorită inor calcili renali). Ar trebui să consultaţi un medic urolog

liduk

acum 12 ani

am fost azi la urolog misa facut ego si a zis ca din puct de vedere ecografic rinichi sant sanatosi,si mia zis ca am inferctie urinara veche,si ceva probleme cu muschi coloanei mia dat urmatorul tratament voltare,diclofenac,midocalm si tavamic

Medic Epuran

acum 12 ani

Tratamentul recomandat de medic (cu antiinflamatoare neszteroidiene) este un tratament simptomatic pentru problemele de la nivelul coloanei vertebrale. Acesta este tratamentul indicat în aceste afecţiuni

liduk

acum 12 ani

in urma cu 6 ani am fost diacnosticata cu SPONDILODISCARTROZA CERVICALO DORSOLOMBARA MISA SPUSCA TREBE NEAPARAT INTERVENTIE CHIRURGICALA