dificultati la urinat dupa recoltare de secretie

Infectii urinare

Postata de Bogdan11111 cu 11 ani in urma.

Buna Ziua,
Sper sa gasesc pe cineva care a mai facut asa ceva, sau un doctor, care stie despre asa ceva.
ieri m-am apucat sa-mi fac analizele sa stiu ca totul este in regula, si mi s-a recoltat secretie prin uretra.
Iar eu de 26 de ore nu am reusit sa ma duc la baie, din cauza usturimii.
Exista ceva ce as putea sa fac?
In cat timp o sa reusesc sa urinez fara probleme?
Multumesc anticipat.

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Puteti utiliza, pentru ameliorarea simptomelor, un antiinflamator ( de ex diclofenac) asociat cu un antispastic ( de ex nospa) pentru cateva zile.

Bogdan

acum 11 ani

Multumesc