de ce ma doare rinichiul in partea stanga in spate

Infectii urinare

Postata de Roxana Florina cu 9 ani in urma.

Acum doua luni am fost internata in spital cu dureri infernale in spate in partea stanga a rinichiului, am facut analize saptamanal si nu isi dau seama ce am. De 2 luni nu am mai avut probleme cu rinichiul pana acum cand a inceput sa am iar aceleasi dureri insa nu am probleme cu urina, nu ma ustura cand urinez, nu am urina tulbure, nu urinez cu sange insa am facut analize la urina si imi ies leucocitele foarte mari. Va rog frumos sa imi spuneti ce am si ce trebuie sa fac

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 9 ani

Prezenta leucocitlor in urina sugereaza faptul ca pe exista un proces inflamator/infectios pe traiectul urinar. Este bine sa determinati urocultura, ecografie abdominala.