cum scap de infectie

Infectii urinare

Postata de mymy1988 cu 13 ani in urma.

de cativa ani am o infectie urinara de care nu mai pot scapa.am facut fel de fel de tratamente ,dar degeaba.aceasta infectie am avuta si in timpul sarcinii.medicul de familie mi-a zis ca nu pot scapa de ea.ajutati-ma cu un sfat.multumesc

Raspunsuri (3)

o femeie

acum 13 ani

tREBUIE SA-TI FACI UROCULTURA SI SA FACI TRATAMENT CORESPUNZATOR REZULTATULUI. Ori poate sotul trebuie sa faca tratament, nu-i exclus sa te reinfecteze cu vreun microb. Barbatii sunt purtaori pasivi, fara simptome.

o alta femeie

acum 13 ani

Are dreptate "o femeie".

Ca adjuvant insa, in orice tratament pentru infectiile urinare, Strugurii ursului este planta care ajuta cel mai mult in aceasta boala. Dar pentru ca este foarta importanta concentratia si dozarea substantei active din aceasta planta, eu folosesc cu rezultate foarte bune un medicament naturist (de preferat ceaiului) din aceasta planta. Se numeste CystinolAkut, se gaseste in farmacii si se poate lua cu recomandarea medicului (vreau sa spun ca nu este vreun remediu recomandat de vraci!).

ioana

acum 13 ani

Incearca sa ti cu cura de cateva saptamani cu Biotics. Ajuta in tratarea infectiilor.