cum sa ma tratez de cinstita

Infectii urinare

Postata de iuly104 cu 13 ani in urma.

Am o infectie urinara sintome de dureri,usturemi si am asa ca niste cosuri in-nuntru si cand am contact sesual cu sotul meu i apar si lui pe penis. Am fot la medic am luat tot felul de medicamente dar acum iar mi-a aparut si problema e ca acuma nu pot iau orice medicamente pt ca alaptez asi vrea sa stiu cum sa ma mai tratez si ce medicamente pot sa iau si ce crema as putea folosi

Raspunsuri (10)

Dr. Diana Dragomir

acum 13 ani

Puteti sa va tratati homeopat fara nici un risc pentru bebelus.
In plus tratamentul homeopat poate scadea predispozitia dumneavoastra pentru astfel de probleme.

raluca

acum 13 ani

Poti incerca sa-ti faci infuzie de plante in parti egale din: cozi de cirese, matase de porumb, coada soricelului. Pui o lingura amestec de plante la o cana cu apa. Trebuie sa bei doua, trei cani pe zi. In aceasta perioada trebuie sa eviti cafeaua, prajiturile, carnea de porc si vita (poti manca doar pui si peste), nu ai voie sa mananci condimentat sau iute. Pe curand.

dan

acum 13 ani

De ''''cinstita'''' poti sa te tratezi devenind ''''necinstita''''. Succes!! Acorda mai multa atentie modului in care scrii.

Mary Jane

acum 13 ani

Mie mi se pare ca ai de fapt infectie cu HPV, adica papilovirusul uman, cel care poate provoca peste ani cancer de col uterin. Cred ca e cazul sa mergi la alt doctor, ca al tau evident ca nu-si face treaba

Pulea

acum 13 ani

nimik

loredana

acum 13 ani

sa va fie rusine kelor kare luati in ras suferintele altora. ganditiva k si voi intro zi puteti sa treketi prin asa keva

Viorela

acum 13 ani

buna iuly. in primul rand ceea ce crezi tu ca ai, se numeste cistita. si nu cinstita, dar aceasta se manifesta in interiorul aparatului genital si aparare ca urmare a agravarii anextiei, care este raceala usoara dar netratata a ovarelor. bubitele despre care vorbesti, si simptomele pe care le acuzi, dupa parerea mea provin de la o ciuperca genitala foarte frecventa, numita CANDIDA. Poate sa apara la femei, barbati, copii, bebelusi, persoane varstinice, si o poti lua de ooooriunde, intr-un mediu neigienic (w.c.-uri publice, toaletele din baruri...etc, purtand pantalonii altora..etc). Problema e ca nu te poti trata doar tu, atata timp cat ai o viata sexuala activa, pentru ca la barbati nu se mainifesta fizic, dar o poate transmite partenerelor sub forma de candida vagianala, in cazul actelor normale, candida bucala, daca vorbim de sexul oral... Cert este ca sotul tau terbuie sa mearga si el la urolog, pentru o serie de teste. poti cauta pe internet, in detaliu, dar iti voi veni in ajutor cu uramtorul link: http://tratamentcandida.ro/

Sper sa iti revii cat mai repede, pentru a nu-ti fi afectata viata de cuplu sau viata sexuala.

roxana

acum 13 ani

si eu sufar de 7 ani de acesta dar fara nici o revolvare

adriana

acum 8 ani

Am si eu o intrebare de trei zile urinez foarte des si ma ustura si urina are o culoare rozalie ce pot lua sa imi treaca

adriana

acum 8 ani

In timpul actului sexual ma doare foarte tare