cum sa fak

Infectii urinare

Postata de andre_pop cu 13 ani in urma.

buna!am si eu o mare problema....urinez foarte des. si am usturimi dar simt si o greutate jos.mi-am gacut o gramada de controale,mi s-a spus k am infectie urinara.am luat foarte multe antibiotice dar degeaba..in ultima perioada apar tot mai ades aceste simptome.iau antibiotic iar dupa o sapt dupa ce term tratamentul apar din nou simptomele.am luat augumentin.cuminol.ciprinol.zanocin.am facut intravenos cu ciprinol si ketonal dar degeaba.ultima data mi-a dat sa iau tratament cu cedax in felul urmator:10 zile iau abtibioticu,20 fac pauza.timp de 3 luni.am luat pana acum de 2 ori si vad k au revenit simptomele.nustu ce sa mai fac.ce imi recomandati,va multumesc!

Raspunsuri (3)

marialeea

acum 13 ani

Dar analiza urinei ai facut-o? Daca nu, atunci cum stii ce fel de antibiotice sa iei. Fa o antibiograma, sange si urina, ca sa vezi ce si cum. E posibil sa te fi ”pricopsit” cu vreun microb rezistent la antibiotice si atunci e normal sa iti revina simptomele dupa ce termini tratamentele. Iar daca ai cumva streptococul auriu... Atunci e cam grava situatia, acesta se stie ca e rezistent la orice tip de antibiotic... Cel mai bine e sa iti faci analize amanuntite, iti distrugi ficatul si stomacul cu atatea antibiotice, care vezi si tu ca nu iti sunt de nici un folos...

andr_pop

acum 13 ani

mi-am facut si antibiograma,am luat aproapte toate antibioticele la care eram sensibila si nimik.repet acest lucru de aproape 1 an si vad ca revin din ce in ce mai des...

constantin

acum 13 ani

Te pot consilia daca imi transmiti telefonul:[email protected]