cum sa fak

Infectii urinare

Postata de dymitrie cu 13 ani in urma.

buna acum 5 ani am luat o BTS am mers la medik si mia dat tratament 5 pastile CEDAX si fara contact sexual sfat de care nu am tinut seama apoi am mers la control si mia spus ca e k dar de atunci am ancepur sa am dureri da suportabile si usturimi an timpul urinarii . la anceput puteam urina totul dar acum merg tot mai des la toaleta si nu urinez totul ziua sa zik cam de 7 8 ori bine consum si lichide dar nu cred ca e normal iar noaptea daca merg la culcare pe la 11 dimineata la 6 merg la toaleta iar daca o fac mai devreme ma scol peste noapte . an acea perioada eram si cam slabit scazusem an greutate acum sunt bine mamanc normal sunt stresat si numai la asta mie gandul de atunci nici viata sexuala nu e asa cum ar trebui sa fie . lucrez an alta tara si medicul de aici nu prea antelege ce ai spun va rog sa ma ajutati si sa ami puteti spune daca va pot contacta si telefonic va multumesc

Raspunsuri (3)

o femeie

acum 13 ani

Pentru infectie urinara( fara BTS) eu am luat 7 zile un antibiotic numit CIPROLEN SI 10 ZILE, 10 TABLETE DE URINAL ACUT. Daca suspectezi ca ai BTS, trebuie sa-ti faci analizele medicale le UROLOGIE, iar tratamentul sa fie dat in functie de rezultate. Daca ai facut sex cu partenera fara ca ea sa fi facut tratament, te-ai reinfectat. Tratamentele pt BTS se fac de ambii parteneri, iar in perioada tratamentului si pana se fac din nou analize, sunt interzise rel sexuale.Daca vrei sa fii sanatos, pune mai mult pret peVIATA decat pe SEX. Sanatate.
PS: Poti cauta pe GOOGLE PROSPECTELE medicamentelor de care ti-am spus. Cauta si la ''''infectii urinare'''' sau ''''prostata''''.

alexandra

acum 13 ani

buna!am si eu o mare problema....urinez foarte des. si am usturimi dar simt si o greutate jos.mi-am gacut o gramada de controale,mi s-a spus k am infectie urinara.am luat foarte multe antibiotice dar degeaba..in ultima perioada apar tot mai ades aceste simptome.iau antibiotic iar dupa o sapt dupa ce term tratamentul apar din nou simptomele.am luat augumentin.cuminol.ciprinol.zanocin.am facut intravenos cu ciprinol si ketonal dar degeaba.ultima data mi-a dat sa iau tratament cu cedax in felul urmator:10 zile iau abtibioticu,20 fac pauza.timp de 3 luni.am luat pana acum de 2 ori si vad k au revenit simptomele.nustu ce sa mai fac.ce imi recomandati,va multumesc!

Vlad

acum 10 ani

Eu zic ca un abecedar si putin creier ar rezolva problema.