CUM SA FAC

Infectii urinare

Postata de andre_pop cu 13 ani in urma.

buna!am si eu o mare problema....urinez foarte des. si am usturimi dar simt si o greutate jos.mi-am gacut o gramada de controale,mi s-a spus k am infectie urinara.am luat foarte multe antibiotice dar degeaba..in ultima perioada apar tot mai ades aceste simptome.iau antibiotic iar dupa o sapt dupa ce term tratamentul apar din nou simptomele.am luat augumentin.cuminol.ciprinol.zanocin.am facut intravenos cu ciprinol si ketonal dar degeaba.ultima data mi-a dat sa iau tratament cu cedax in felul urmator:10 zile iau abtibioticu,20 fac pauza.timp de 3 luni.am luat pana acum de 2 ori si vad k au revenit simptomele.nustu ce sa mai fac.ce imi recomandati,va multumesc!

Raspunsuri (3)

Filipa

acum 13 ani

Ti-ai facut urocultura? Antibioticele se iau in functie de rezultatul uroculturii, nu la intamplare. Nu ar fi rau sa-ti faci si un control ginecologic/echografie. Eu am fibrom uterin, situat in partea dinspre vezica, ma apasa pe vezica si trebuie sa merg la baie destul de des. Nu prezint usturime, in schimb. Am luat 10 zile, 10 tablete de URINAL ACUT. Sanatate.

andre_pop

acum 13 ani

a luat antibioticele in functie de antibiograma,am fost si la ginecolo,mi-am facut si ecografie dar nu am nimik.nustu ce sa mai incerc.....

Alex

acum 11 ani

Salut. incearca un tratament de 7 zile sau 10(medicul tau ar trebui sa stie mai bine ) cu cefort 1 mg injectabil IV si ciprinol 500mg tablete. la mine s-au ameliorat simptomele dupa o zi. Sunt in a 3-a zi de tratament insa rezultatele sunt incredibile. Cefort injectabil am inteles ca e geial pentru infectii urinare si o gramada de alte afectiuni ce implica tractul urinar , pana si la gonoreea fara complicatii.

Intreaba medicul si vezi poate scapi de ele asa