cum pot scapa de pietre la rinichi

Infectii urinare

Postata de sorin205 cu 13 ani in urma.

Buna ziua,fetita mea are 15 ani si la ecografie i a iesit ca are piatra rinichi drept 3mm,iar la anlize examen urina si coprocultura nu a iesit ca ar avea infectie.Cum pot scapa de piatra,bea lichide,apa,ceai 2 litri zilnic,face miscae si mananca destul de sanatos.

Raspunsuri (2)

Sari

acum 13 ani

Incercati sa mai faceti analize si in alta parte, sa le puteti confrunta, sa nu fie vreo greseala .Daca ies amandoua la fel, atunci puteti cauta pe net metode naturiste, cauzele aparitiei, metode de preventie, tot ce credeti ca va poate ajuta.
Ceaiul de coada calului stiu ca este foarte bun pentru rinichi, trebuie vazuta si ce alimentatie are, caci marea majoritate a problemelor de acolo apar.
Incercati o metoda aplicata de japonezi de multi ani, si anume sa bei apa calduta, de dimineata, pe stomacul gol, o cana, cu inghitituri mic.Ajuta la toate bolile.Poate va ajuta si in cazul d-voastra.
Sanatate la fetita.

terapii naturiste

acum 13 ani

Mergeti si gustati din izvorul 24, aici se trata cu succes Elena Ceausescu. Dar atentie, sa nu va prinda stapnii, acum e proprietate privata.