cui sa ma adresesz? URGENT

Infectii urinare

Postata de lidiutza13 cu 13 ani in urma.

ginecologului? sau unui medic generalist?....pe langa simtomele de cistita care reapar des...ultimile dati au venit odata cu ciclu si dupa sex....adik de 3 ori intr-o luna imediat dupa sex au aprut simtomele de frisoane cu ustrime si cu ciclu...care este legatuira?...

Raspunsuri (2)

Iuli

acum 13 ani

Nu inteleg precis ce ti se intampla. Ce inseamna "ultimile dati au venit odata cu ciclu si dupa sex"? Inteleg ca ai avut contact sexual dupa care ai avut usturimi (la nivelul vaginului sau la urinat?) si...ciclu? Cum ciclu? Vrei sa zici o sangerare dupa actul sexual? Daca da, poate fi vorba de o rana pe col sau de alte afectiuni. Adreseaza-te ginecologului si daca ai usturimi la urinat, poate nu ar fi rau sa vezi si daca tractul urinar e in regula (fa o urocultura). Nu ai precizat daca ai tratat aceste cistite si cum.

rodica57

acum 13 ani

Trebuie sa te vada un ginecolog,examen urina,chir si Papanicolau.Ai probleme de o saptamana,mergi la control,nu sta asa.Sanatate multa!