cistita

Infectii urinare

Postata de ioanay cu 14 ani in urma.

nu mi venise menstruatia si am fost la doctor.akolo am fost diagnosticata cu cistita usoara,am luat tratament q antibiotice timp de 5 zile.mi s-a spus k duap acest tratament la 5 zile imi va veni menstruatia si inca nu mia venit...este ceva normal??

Raspunsuri (5)

Angela

acum 14 ani

Pana acum ai avut un ciclu menstrual regulat? Din cate stiu este posibil daca nu-ti vine menstruatia sa fii racita, asa cum zici sa ai un fel de cistita, dar cu tratament ar fi trebuit sa-ti treaca si sa-ti vine menstruatia.

Mai este posibil ca de la antibiotice sau injectii daca ti-a dat sa-ti mai intarzie cateva zile, daca nu-ti vine pana la sfarsitul sapt. este bine sa te prezinti la medic.

IONELA

acum 14 ani

Ce fel de tratament ai urmat? Este posibil sa ai o dereglare hormonala. Incearca sa bei cat mai multe lichide de acum in colo. Nu face des dusuri vaginale si limiteaza folosirea produselor cosmetice intime. De asemenea, in timpul menstruatiei, schimba regulat tamponul.

Nu purta pantaloni prea stramti si nici lenjerie intima din materiale sintetice. Acestea favorizeaza transpiratia si, deci, inmultirea bacteriilor.

ionik

acum 14 ani

da ciclul a fost regulat si nu mai venit d o luna si ma speriasem asa k am fost al doctor.mersi pentru sfaturi.my astept cateva zile daca nu m duk al un control multumesc frumos

ionik

acum 14 ani

amoxacilina si duphastol( nush cum se scrie)nu prea am inteles scrisul

luma

acum 14 ani

Eu din cauza duphastonului am ramas insarcinata, ajuta la asa ceva.