cistita

Infectii urinare

Postata de liliana232121736 cu 15 ani in urma.

va rog ajutati-ma sa scap de cistita nu mai suport nicio criza.am incercat diverse tratamente dar degeaba.va rog nu ocoliti intrebarea multumesc

Raspunsuri (8)

liliana232121736

acum 15 ani

ma fost la gin. si mi-a prescris zanocin si diclotard dar peste o luna si un pic din nou am facut crize de nu mai suportam.nimic nu da randament.ajutati-ma va rog

morwena

acum 15 ani

Tratamentul a fost recomandat dupa antibiograma?

morwena

acum 15 ani

Petnru prevenirea infectiilor urinare, poti urma o cura de urovaxom (vaccin sub forma de capsule). Tinctura de propolis, tinctura de ienupar, ceaiul de coada calului sau cel putin 2l de alte lichide consumate zilinic te pot ajuta. Evita frigul, urineaza dupa fiecare act sexual, ai grija la igiena genitala si vei preveni reaparitia cistitei. Orice infectie urinara trebuie tratata conform antibiogramei.

liliana232121736

acum 15 ani

da cum sa nu vreau chiar am am mare nevoie de orice sfat

liliana232121736

acum 15 ani

as mai avea nevoi de inca un raspuns.atunci cand am crize de innebunesc ce ar trebui sa iau nu stiu ce ar putea sa-mi calmeze durerile.imi vine sa plang tot timpu cand am astfel de dureri.va multumesc mult.

liliana232121736

acum 15 ani

multumesc mult pt ajutor

liliana232121736

acum 15 ani

nu

natalia florentina

acum 15 ani

Ani de zile m-am chinuit cu aceasta cistita, am facut analize peste analize si am luat diverse tratamente,antibiotice, ceaiuri dar fara nicio rezolvare....aparea din nou!In noiembrie anul trecut mi-am cumparat un filtru de apa, care se monteaza la bucatarie la robinet si de atunci nu am mai facut nici macar o data cistita....deci totul era de la apa imbuteliata care este plina de microbi si bacterii. Asa ca sfatul meu este sa nu mai consumati apa plata imbuteliata de la orice firma ar fi pentru ca este murdara si este mai sigur un filtru de apa.