chist epididimar

Infectii urinare

Postata de Ibi cu 16 ani in urma.

Am fost diagnosticat cu chist epididimar stg. in diametru de cca 3 cm; rezultatul ecografiei testiculare este:
- testicul stg. de aspect normal ecografic;
- aspect de hidrocel stg. cu cantitate mica de lichid;
- paratesticular stg. formatiune transonica, de 3 cm, fara alte modificari ecografice;
- testicul dr. normal ecografic.
Credeti ca exista si alte solutii de ex. tratament medicamentos care sa duca la absorbtie?

Raspunsuri (4)

Ibi

acum 16 ani

Am fost diagnosticat cu chist epididimar stg. in diametru de cca 3 cm; rezultatul ecografiei testiculare este:
- testicul stg. de aspect normal ecografic;
- aspect de hidrocel stg. cu cantitate mica de lichid;
- paratesticular stg. formatiune transonica, de 3 cm, fara alte modificari ecografice;
- testicul dr. normal ecografic.
Credeti ca exista si alte solutii de ex. tratament medicamentos care sa duca la absorbtie?

mihai

acum 11 ani

am chisturi la testiculul st

Anonim

acum 10 ani

Salut am observat dupa dus k am ceva atasat de testicolu sting tin sa anunt k am avut si gonoree dar la care nu sunt sigur k sunt tratat vreau un raspuns va rog

Utilizator11594121287

acum 3 ani

Noroc! Cum a evoluat situația?