ce pot face daca dupa 3 zile de urosuport inca am arsuri si înțepături in zona vezicii?

Infectii urinare

Postata de Iulia B cu 3 luni in urma.

am dureri in timpul urinarii,am mereu senzatia ca am nevoie la baie si chiar si cand stau linistita in pat simt usturimi si discomfort

Raspunsuri (2)

SfatulMedicului

acum 3 luni

Buna ziua,

Daca simptomele persista dupa trei zile de tratament cu Urosuport, este posibil sa fie vorba despre o infectie a tractului urinar mai severa sau o alta conditie medicala. Este recomandat sa mergeti la un medic pentru evaluare.

Acesta poate decide sa iti prescrie un alt medicament sau sa faca investigatii suplimentare, cum ar fi analiza de urina sau urocultura, pentru a identifica exact cauza problemelor dumneavoastra.

In plus, este important sa va hidratati bine pe durata zilei, sa evitati bauturile iritante cum ar fi cafeaua, alcoolul si bauturile carbogazoase. Alimente picante, citrice sau produse lactate pot stimula de asemenea, iritatia.

Mentineti o igiena buna a zonei intime si incercati sa urinati imediat dupa actul sexual.

Daca simptomele se agraveaza sau nu se imbunatatesc, este important sa mergeti la urgente.

Alegeti un medic specialist potrivit pentru dumneavoastra: www.clickmed.ro/medic/urologie

Articole de interes:
sfatulmedicului.ro/Infectii-urinare/infectiile-de-tract-urinar-la-femei-cistita-acuta-cronica-interstitiala-_589
sfatulmedicului.ro/Infectii-urinare/7-metode-de-a-preveni-infectiile-de-tract-urinar_7571

Iulia B

acum 3 luni

ce creme sau pastile as putea sa iau pt aceasta infectie urinara ,momentan voi mai lua urosuport si ma voi spala cu tantum rosa ..ce altceva ar putea fi util ??
am luat si vagisan ovule .