ce credeti ca se intampla?

Infectii urinare

Postata de monica315 cu 13 ani in urma.

Buna seara, mama mea in varsta de 76 ani are o scurgere de sange vaginala , de 2 zile.Prima zi a fost foarte abundenta( am chemat salvarea -si ni sa spus ca sa mai asteptam o zi si daca se agraveaza sa mergem la spital) iar a 2-a zi este mult mai redusa dar ,este.Ea este paralizata de 8 ani si ia: enalapril, egilok si indapamin.Am intrebat medicul de fam si ia dat :cuminol,diclofenat ,urinal si nospa.

Raspunsuri (2)

elena

acum 13 ani

Daca medicul i-a dat urinal inseamna ca el considera ca are o infectie urinara. Poate scurgerea nu este vaginala ci urinara. O persoana poate urina cu sange daca are o piatra sau nisip la rinichi/vezica urinara. Ar trebui vazut deci de unde este sangerarea.

cornelia

acum 13 ani

Urgent consult ginecologic! Nu vreau sa va sperii, dar nu e de glumit. Va dau 2 ex.: mama mea la 73 de ani, cand am dus-o la medic pt. o mica hemoragie, avea cancer ovarian; iar eu, la 54 ani, fara nici un simptom, fara nici-o scurgere, la un Papanicolau mi s-a depistat cancer de col uterin (noroc ca a fost stadiul 0), si am fost operata anul trecut (histerectomie)