Calculi renali

Infectii urinare

Postata de popescu C cu 9 ani in urma.

BUna ziua ! La cat timp dupa operatia de cezariana pot face o interventie cu laserul pt a sparge un calcul renal de 5mm?VA multumesc

Raspunsuri (1)

Medic.Fares

acum 9 ani

Buna ziua.Sunt cateva remedii naturale pentru litiaza renala cum este solutia Renalex cate 4-5 picaturi de 4-5 ori pe zi, timp de 3-4 saptamani in asociere cu ceaiuri diuretice si antiseptice cum este ceaiul Diurosept.Tratamentul cu remedii naturale poate sa aiba rezultate foarte bune mai ales cand litiaza nu este intr-o forma avansata.Pentru un tratment adecvat este indicat un consult medical la un cabinet de fitoterapie.Multa sanatate!