buna ziua

Infectii urinare

Postata de bogdanelu cu 13 ani in urma.

buna ziua! de cateva zile urinez de foarte multe oripe zi si mi se intampla sa am doar senzatia de ca imi vine sa urinez. alte senzati nu am, nu am dureri nu am nimic doar cateodata mici dureri in partea stanga desupra de bazin. puteti sa imi spuneti un diagnostic din prezentarea mea.

Raspunsuri (8)

anutzamihaescu

acum 13 ani

Buna poate fi o infectie renala asa ca nu sta mult pe ganduri sfatul meu este sa mergi la un doctor sa-ti faci cateva analize sanatate multa!!!

Medic Epuran

acum 13 ani

Cel mai probabil este vorba de o infecţie urinară. Ar trebui să efectuaţi un examen sumar de urină şi o urocultură cu antibiogramă, pe baza căreia se va stabili un tratament antibiotic

dana

acum 13 ani

poate ai o infectie urinara cv............du te l medic d fam si el iti da tratam sau te trim mai departe l specialist...........

victor1970

acum 13 ani

Dar totusi e posibil sa aveti si o racire a prostatei sau chiar prostatita cronica ,asa ca cel mai bine duceti-va la un specialist in urologie

bogdanelu

acum 13 ani

am fost la doctorul de familie mi''a dat sa fac un examen de urina si eco abdominal sa vad dak nu am ceva la rinichi.multumesc tuturor pentru sfaturi:)

alexandru C

acum 13 ani

raspunsul este: DA!
LA ORICE MEDIC NUMAI MERGI... nu se moare dar poti suferi pe indelete mai tarziu

niko

acum 13 ani

buna!!am citit despre problema ta si vreau sa-ti spun ca eu tocmai m-am intors de la ginecolog am facut un control ginecologil si acum astept si urocultura poate fii o infectie urinala trebuie tratata sa nu o lasi sa treaca de la sine trebuie sa mergi si tu la un doctor.insanatosire grabnica

nicu

acum 13 ani

un Eco iti spune daca n-ai cumva piatra la rinichi.