Buna ziua! Nu exista un tratament medicamentos pentru negii genitali? Ce dimensiuni pot atinge?

Infectii urinare

Postata de MembruMobileApp1470844049 cu 7 ani in urma.

Am descoperit, in urma cu aproximativ doua luni, cativa negi genitali, mici, greu observabili. Am mers la ginecolog, mi a facut test Papanicolau si Genotipare, dar nu mi-a dat niciun tratament. Saptamana viitoare merg sa iau rezultatele. Pana acum, stiu doar ca am o rana pe col, care, probabil, e cauzata tot de HPV. Stiu ca e posibil sa urmeze o operatie pe col, dar sunt mai ingrijorata in privinta negilor, care se maresc si se inmultesc, iar acum au tendinta sa imi provoace o mancarime. Am incercat Condyline, dar imi provoaca arsuri si nu sesizam nicio schimbare. Apoi am incercat sucul de rostopasca, ce a dat roade, la inceput, dar apoi nu... Am incercat si cu tinctura de rostopasca, tinctura de propolis...dar nu imi dau seama dupa cat timp ar trebui sa apara efectele, pentru ca mie mi se pare ca cresc vazand cu ochii.
De asemenea, am observat o secretie albicioasa, ciudata... ma intreb, as putea lua Zenella Med sau imi poate dauna ranii de pe col? Mentionez ca am 23 de ani si nu am mai avut activitate sexuala de cateva luni. Va multumesc mult!

Raspunsuri (1)

Utilizator11589477680

acum 3 ani

Cum ai scapat de negii genitali?