buna seara

Infectii urinare

Postata de Lelush cu 11 ani in urma.

Buna seara..am si eu o intrebare: de cateva zile sint nevoia sa ies cu treaba mica des si dupa ce termin, simt o mica usturime si am senzatia ca nu am facut pipi.asta tine cateva secunde..si dupa,la un interval scurt de timp, iar imi vine sa ies cu treaba mica.stie cineva ce poate fi? vreo raceala jos?

Raspunsuri (6)

antoneta142936

acum 11 ani

cu siguranta e o raceala. ntreaba la farmacie ... probabil cu uricol se va rezolva imediat

Lelush

acum 11 ani

va multumesc frumos pt raspuns

Adrienne

acum 11 ani

Este o infectie urinara. Trebuie facuta o analiza a urinii, insotita de o antibiograma [ care va indica antibioticul corespunzator bacteriei] si de urmat tratamentul corect.

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Foarte probabil este o infectie urinara. Este indicat sa consultati medicul de familie ( sau un medic internist) in vederea efectuarii unui sumar de urina cu urocultura.

Lelush

acum 11 ani

va multumesc frumos pt raspuns

ala bala

acum 11 ani

Seamana cu simptomele de cistita.