Bună ziua pot lua ciprinol 500mgla 6h petr un rinichi ?

Infectii urinare

Postata de Muresan Emilia cu 2 luni in urma.

Bună ziua pot lua ciprinol fe 500mg la 6h am o durere la rinichiu drept de vreo 1 luna .Iau detralex de 1000 imi afecteaza rinichi

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 2 luni

Buna ziua,

Puteti lua Ciprinol 500mg la interval de 6 ore. Cu toate acestea, acest medicament este un antibiotic si ar trebui utilizat numai daca o infectie bacteriana este prezenta si confirmata de catre un medic. Durerile de rinichi pot fi cauzate de mai multe probleme, nu doar de o infectie, asa ca este esential sa va adresati unui medic.

Detralex 1000 nu ar trebui sa afecteze in mod negativ rinichii. Acest medicament este utilizat in general pentru a trata insuficienta venoasa si hemoroizii si nu este asociat cu disfunctia renala.

Cu toate acestea, e important ca medicatia sa fie administrata in baza unui consult medical. Automedicatia poate fi periculoasa!

Alegeti un medic specialist potrivit pentru dumneavoastra: www.clickmed.ro/medic/nefrologie
Articol recomandat:
sfatulmedicului.ro/Afectiuni-ale-rinichilor/10-simptome-ale-problemelor-renale_15816