balonare

Infectii urinare

Postata de monicaV cu 13 ani in urma.

Am niste dureri in dreptul ombilicului, cu iradieri pe partile laterale, exact la nivelul ombilicului, taioase ca si cum as avea un cutit ruginit care ma zgarie la fiecare miscare, insotite de balonari. Durerile nu sant de ieri-de azi, sant de mai bine de 20 ani, prima data cand au aparut (aveam 14 ani) medicii au considerat ca e apendicita si m-au operat, dar tot asa ma simt. Ori de cate ori se intampla sa imi fie putin rece la mijloc sau la picioare, apar durerile si in aprox 10 min balonarea. Daca asez pe abdomen o plosca cu apa calda, in aprox 20 min, dispar si durerile si balonarea.
Sa mai spun ca niciodata, de cand ma stiu, nu am putut sa imi ating obilicul fara sa ma doara. Simt de parca in interior ceva zgarie.
Ce poate fi?

Raspunsuri (3)

Iuli

acum 13 ani

Medicul gastroenterolog ce v-a spus?

monicaV

acum 13 ani

Mi-a spus ca asemenea dureri cum spun eu nu exista.
Ce investigatii puteam sa mai cer, daca e clar, nu m-a crezut.
Orice incercare a mea de a afla care e cauza durerii, se sfarseste la fel.
Din pacate.

Gabi

acum 13 ani

Pentru detalii intrati pe www.gabrielahripcaru.mycali.biz. Multa sanatate.