bacterii in urina

Infectii urinare

Postata de nicoleta21590730 cu 10 ani in urma.

Buna ziua .As avea si eu o intrebare ce analiza de urina ar trebui sa faca sotul meu pt a vedea daca are bacterii in urina ,mentionez ca a facut nenumarate sumare de urina si uroculturii dar toate au iesit bine in schimb pe el il dor rinichii foarte rau si mai ales noaptea trebuie sa bea frecvent lichide ca sa se poata odihni. Astept un sfat si totodata un raspuns din partea dvs. Va multumesc.

Raspunsuri (4)

Flori

acum 10 ani

ati incercat sa faceti o cura de detoxifiere si deparazitare?

Probabil organismul este plin de toxine si de bacterii care produc afectiuni grave in organism. Iti recomand tratamentul cu ultra zeolit lichid dau cu nuca neagra, pelin si cuisoare.

Adrienne

acum 10 ani

Analize medicale pentru a depista bolile renale : 1) analize de urina ( urina biochimie ,sediment urina ,urocultura ,urina din 24 de ore ,ionograma urinara , detectarea proteinelor in urina ); 2) analize de sange ( uree , creatinina ,renina plasmatica ,eritropoietina plasmatica ) ; 3) analize generale ( analiza leucocitelor , VSH, ionograma sanguina in special : calciu , sodiu ,potasiu , clor ).

Cris

acum 9 ani

Buna ziua, Am facut urocultura de curand si mi-a iesit ca am 24000 de bacterii in urina, normal treb sa fie max 10000....adica o infectie....ce infectie??ce tratament exista?

Utilizator21569100172

acum 4 ani

Sotul dvs. probabil sufera de diabet, care i-au afectat si rinichii. Faptul ca bea multa apa in cursul noptii indica o valoare foarte mare a glicemiei.