Aparatul urinar

Infectii urinare

Postata de radu_ionel56 cu 11 ani in urma.

Dupa o interventie chirurgicala am avut ficsata o sonda urinara timp de 14 ore la reanimare . Dupa scoaterea sondei am ramas cu o usturime aproape insuportabila in timpul urinarii . Dupa trei zile se mentin aceleasi usturimi . Medicamentatia din spital ptr. aceasta problema este URINEX si CIPROCIN . Urinez cu jet suptire ( gatuit ) si si nu complet . Va rog daca se poate sa imi dati un sfat ptr. a scapa de aceasta problema insuportabia ! Mentionez ca medicul a spus ca aceasta problema o sa dureze in jur de 8 -10 zile , dar as vrea daca se poate sa scap mai repede ! Va multumesc !

Raspunsuri (6)

MMMn.

acum 11 ani

Cum sa scapi mai repede daca doc a zis cap***ade 8-10 zile asa te vei simti. nu stiu.. cauta niste pastile calmante la farmacie.. zic eu :)

Buna ziua

acum 11 ani

Exista remedii homeopate care elimina simptomele dupa sondele urinare, afectiuni
la care medicamentele chimice sunt neputincioase.
Ele actioneaza rapid si fara efecte secundare si sunt foarte foarte ieftine. Des dupa numai o doza dinr remediu dispar simptomele.
Imi puteti scrie un email la ***@yahoo.com

Utilizator11641912100

acum 2 luni

Am nevoie de ajutorul dvs
Cum se numesc aceste remedii homeopate am nevoie pentru mama mea..A purtat sonda doar in timpul operației și jumatea de zi după .Și a rămas cu usturime ,arsura și stări urate din cauza sondei ...Am nevoie de un remediu fiindcă am tot incercat creme ,ovule etc fara rezultat

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Pentru reducerea simptomelor urinare puteti lua un antiinflamtor si antispastic ( la recomandarea medicului curant).

musca elena

acum 8 ani

Buna. Daca am lues sau itu pot sa scap de sonda sunt purtatoare de sonda de 1 an si citeva luni ma ustura rau si sa umflat vreau neapara t sa scap va rog frumos

Nikok

acum 8 ani

Poate dura ...forever! Eu am 5 luni de cand am nascut si am aceleasi simptome,poate in timp dispa,dar....