Anexita

Infectii urinare

Postata de botic cu 12 ani in urma.

Buna ziua..as putea sa iau Amoksiklav pt anexita...e singurul antibiotic pe care il am acum la dispozitie,si devine jenanta urinarea frecventa si aparitia sangerarii?multumesc anticipat...sau ce as putea lua pt o ameliorare pana ajung la o farmacie?

Raspunsuri (2)

remediu homeopat

acum 12 ani

uite cum sa-ti faci singura cel mai eficient remediu homeopat pt. astfel de infectii urinare:
1) scrii pe o hartie numele remediului : Cantharis vesicatoria CH30
2. pui o sticla cu 100 ml de apa plata sau de robinet peste hartie
3) lasi apa asa la programat cam 15 minute, dupa acest timp apa devine un remediu homeopat

Bei azi de vreo 7-8 ori din apa asta, la inceput din 30 in 30 de minute de 3-4 ori dupa care raresti.
Iti garantez ca te va ajuta imediat si nu mai ai nevoie de acel antibiotic cu efecte secundare.
Remediul Cantharis CH30 il gasesti si la orice farmacie homeopata, costa 6 lei. 1-2 granule se dizolva in apa si se face ca mai sus.

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

ar fi necesat sa efectuati un consult catre medicul curant ,ce poate stabili un diagnostic corect si poate indica o antibioterapie empirica, investigatii suplimentare (un sumar de urina). incercati sa evitati frigul, umezeala, beti mai multe lichide, inclusiv citrice.