Am un mucus cand ma sterg ?

Infectii urinare

Postata de Utilizator11700386094 cu 3 luni in urma.

Bună ziua când cand fac treaba mica am un mucus de culoare de galbena verzuie când ma sterg o fi de la anticoptionale

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 3 luni

Buna ziua,

Este posibil ca secretiile galbene-verzui sa fie cauzate de o infectie bacteriana sau de o infectie cu transmitere sexuala. Contraceptivele orale nu ar trebui sa cauzeze acest tip de simptom. Este recomandat ca, daca observati astfel de modificari, sa mergeti la un consult de specialitate cat mai curand posibil pentru a determina cauza exacta si pentru a incepe tratamentul adecvat.

Retine ca informatiile pe care le-am oferit sunt generale si nu inlocuiesc sfatul medicului. Este important sa consulti un medic in legatura cu situatia ta specifica si sa urmezi recomandarile acestuia. Alege un medic specialist potrivit pentru tine: www.clickmed.ro/medic/ginecologie

Articol de interes:https://sfatulmedicului.ro/Boli-genitale-feminine/secretiile-vaginale-cand-ar-trebui-sa-ne-ingrijorami_16966